Një aksident I rëndë është regjistruar rreth orës 15:00 të së martës në lagjen Tepe te qytetit të Shkodrës. Si shkak I këtij aksidenti, është ppërplasur nga një automjet tip ëolsvagen një 70 vjecar. Sipas policise se Shkodres, behet me dije se 70 vjecari eshte perplasur nga automjeti, në rrugë teksa ai po kalonte nga njëra anë në tjetrën.

Menjëherë në vendin e ngjarjes kane mberrtiur efektive te shkodres te cilet po hetojne per rrethanat e ketij aksidenti te rregjistruar ne rruget e qarkut te Shkodres.70 vjecari eshte derguar ne spitalin rajonal te Shkodres, dhe ne gjendje te rende. Sipas bluzave te bardha, behet me dije se i moshuari ka marre plage te rende ne koke, krah dhe kembe dhe ndodhet ne gjendje kritike per jeten. Ky aksident rikthehen edhe njehere ne qender te vemendjes, se drejtuesve te automjeteve dhe kembesoreve respektimin e shenjave te qarkullimit rrugor, ne menyre qe teshmangen aksidente te tilla te cilet rrezikojne jete njerezish