Një 46-vjeçar i cili udhëtonte me çiklomotor është aksidentuar për vdekje rreth orës 11:45 pranë vendit të quajtur kryqëzimi i Rrilës.

Nga të dhënat paraprake bëhet e ditur se viktima është 46-vjeçari Tonin Zefi.Mësohet se aksidenti ka ndodhur mes dy automjeteve dhe çiklomotorit me të cilin po udhëtonte viktima Toni Zefi.Në aksident janë përfshirë edhe mjeti tip “Benz” me targa LE9562A që drejtohej nga Elvis Brahimaj, 20 vjeç, banues në Tale, Lezhë dhe mjeti tip “Renault” me targa AA735GD që drejtohej nga20 vjeçari Edmond Nikolli, banues në Spiten, LezhëDrejtuesit e automjeteve, Elvis Brahimaj dhe Edmond Nikolli janë shoqëruar në polici. Blutë e Lezhës ndodhen të cilët kanë mbërritur në vendngjarje kanë nisur edhe kryhen veprimet hetimore për zbardhjen e  shkaqeve të këtij aksidenti. 

 

Artikulli paraprak“24 VJET LIRI BESIMI”
Artikulli tjetërVLORË, DJALI DHUNON NËNËN