Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme në rrugën Elbasan-Librazhd.

Një maune dhe një makinë tip ‘Benz’ janë përplasur në fshatin Xibrakë, fatmirësisht pa të lënduar.Nga ngjarja ka vetëm dëme materiale.

Policia ka nisur hetimet dhe shkak i këtij aksidenti dyshohet të jetë bërë një parakalim i gabuar.