Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur në orët e pasdites në aksin problematik rrugor Librazhd-Përrenjas.

Një mjet tip Benz ka përplasur një motor ku udhëtonin dy persona. Për pasojë, të dy personat kanë mbetur të plagosur rëndë.

Personat vazhdojnë të jenë të shtrirë në rrugë, në gjendje kritike për jetën, ndërsa policia dhe ambulanca kanë vonuar tu shkojnë në ndihmë.