Janë zbardhur emrat e viktimave të aksidentit të djeshëm në Greqi ku humbën jetën pesë persona me origjinë shqiptare.

Sipas mediave bëhet fjalë: për shoferin, Besim Muçaj 55 vjeç, Ilir Daci 50-vjeç, Ergin Peposhi, 19 vjeç, Ardit Peposhi, 16-vjeç dhe Gazmen Brahaj, 47-vjeç.

Besim Muçaj ishte me origjinë nga Durrësi, ndërsa sipas mediave greke ata ishin punëtor sezonalë.

Artikulli paraprakBAROMETRI I BALLKANIT: SHQIPËRIA REKORD NË KORRUPSION NË 2023; INDEKSI PËRKEQËSOHET, IA KALOJMË DHE BOSNJËS
Artikulli tjetër23 QYTETE ME KOD TË KUQ NË ITALI, ROMA VENDOS REKORD, NË SIÇILI TERMOMETRI SHËNON 47 GRADË