Nderron jete ne Spitalin e Traumes ne Tirane Gjelosh Rushaj i cili u aksidentua te enjten ne rrugen e Dukagjinit.

Ai ishe duke u kthyer me kamioncinin e tij drejt Shkodres nga fshati Plan i njesise administrative Pult te Dukagjinit, kur mjeti doli nga rruga duke perfunduar ne humnere.

Ne nentor te vitit te kaluar familja Rushaj humbi babe e bir Pjeter Rushaj dhe Jason Rushaj te cilet u perpin nga lumi ne zonen e Boges ne Malesi te Madhe.

Artikulli paraprakAKSIDENTI NË SHKODËR/ U PËRPLASËN NGA AUTOBUSI TEKSA UDHËTONIN ME MOTOR, VDESIN NË SPITAL BURRË E GRUA
Artikulli tjetërALARMI I SHKENCËTARËVE: VITI 2023 MUND TË JETË MË I NXEHTI