Vijon te jete e pandryshuar gjendja e 10-vjecares Noemi e aksidentuar dite me pare ne rrugen Shkoder-Velipoje sebashku me familjen e saj.Mjeket e spitalit Rajonal te Shkodres bejne me dije se 10-vjecarja vijon te jete ne koma dhe nuk ka asnje permiresim per momentin.Makina e familjes Preka u perfshi ne nje aksident automobilistik mbremjen e se dieles ne rrugen Shkoder-Velipoje ku si pasoje e ketij aksidenti mbeten te vdekur babai dhe 2 femijet nderkohe qe vajza 10-vjecare ndodhet ne koma ndersa nena eshte permendur diten e djeshme por akoma ne padijeni te asaj se cfare ka ndodhur.