Një shqiptar ka mbetur i vdekur këtë të enjte në një aksident rrugor të ndodhur në Itali.

Aksidenti ka ndodhur orët e mëngjesit në autostradën A22, pranë daljes në veri të Veronas. Siç raporton “Corriere”, viktima është një 51-vjeçar shqiptar, punëtor i një ndërmarrje autotransporti në Padova. Kamioni të cili drejtonte shqiptari, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur nga raportimet e medieve lokale, është përplasur me një tjetër kamion.

Impakti ka qenë fatal për 51-vjeçar, i cili ka mbetur i vdekur. Hetimet janë në vijim për të zbuluar dinamikën e incidentit. Për shkak të aksidentit është shkaktuar trafik i rënduar në autostradë.

Artikulli paraprakSHQIPTARI GODET ME THIKË GRUAN DHE ARRATISET, POLICIA MERR NË MBROJTJE KOPSHTIN E FËMIJËVE TË TIJ
Artikulli tjetër48 VJEÇARI GJEN GRANATË E NJË LETËR KËRCËNUESE NË SHTËPI