Zbardhen detaje të reja të aksidentit tragjik të ndodhur mbrëmjen e djeshme pranë ish bllokut në Tiranë, ku këngëtari shkodran Ergi Dini dhe Kejdi Halili humbi jetën pasi motori me të cilin udhëtonin u rrëzua.

“Nëse dy të rinjtë do të kishin pasur kasë do të kishin shpëtuar. Ky është konstatimi i ekspertëve të qarkullimit rrugor të policisë së Tiranës pas verifikimeve të para hetimore në vendngjarje”.Nga hetimet e para mësohet se drejtuesi i motorit, ka ngritur motorin me gomë të parë dhe ka humbur kontrollonin e mjetit duke u përplasur me trotuarin. Plagët në kokë kanë qenë të rënda dhe ata janë dërguan menjëherë në S.Q.U. në gjendje të rëndë shëndetësore. Rreth orës 21:50, kanë ndërruar jetë në Spital, si pasojë e dëmtimeve të marra” Aksidenti u shënua pranë urës së “Bllokut” në Bulevardin “Bajram Curri” në Tiranë