Aksidentohet rende nje 45 vjecar, mjeti largohet nga vendi i ngjarjes

Njoftohemi se më datë 05.12.2016, rreth orës 20.10, në rrugën nacionale Koplik – Shkodër, fshati Dobraç, është gjetur një shtetas i shtrirë anës rrugës. Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur shërbimet e policisë të cilët kanë konstatuar të aksidentuar shtetasin Z.Gj. 45 vjeç, banues në Shkodër, i cili ka qënë duke udhëtuar me biçikletë dhe dyshohet se është aksidentuar me automjet. Shtetasi i dëmtuar u transportua me autoambulancë në spitalin Rajonal Shkodër dhe ndodhet në gjendje të rëndë shëndetsore. Në vendgjarje ndodhet grupi hetimor dhe po pun