POLICIA E SHTETIT BËN PUBLIKE DETAJET E OPERACIONIT TË SOTËM
NGA STRUKTURAT E POLICISË TË ANGAZHUAR PËR IDENTIFIKIMIN DHE ASGJESIMIN E BIMËVE NARKOTIKE NË KOMUNËN PULT,

NË FSHTRAT SUMË DHE XHAN, JANË ASGJESUAR 3210 RRËNJË BIMË NARKOTIKE CANNABIS  SATIVA TË KULTIVUARA NË 15 PARCELA. PAS KRYERJES SË VEPRIMEVE HETIMORE E PROCEDURIALE NGA OFICERËT E POLICISË GJYQËSORE, BIMA NARKOTIKE ËSHTË ASGJESUAR ME DJEGIE.GJITHASHTU NGA KONTROLLI I TERRENIT NË NJË STAN ËSHTË GJETUR DHE SEKUESTRUAR EDHE NJË THES ME BIMË BOHÇE TË BIMËS NARKOTIKE CANNABIS SATIV RRETH 4 KG, POR QË PESHA E SAKTË DO TË JEPT PAS PESHIMIT DHE KRYERJES SË VEPRIMEVE PROCEDURIALE E HETIMORE .

 

 

 

Artikulli paraprakNDIZET SITUATA POLITIKE NË KOSOVË
Artikulli tjetërDYSHOHET PËR PËRDHUNIMIN E 22-VJEÇARES