NUK DIHEN AUTORËT, POLICIA HEDH DYSHIME QË MJETI PA TARGA ËSHTË PËRDORUR PËR KRIME. I kane vene flaken dhe jane larguar me pas ne drejtim te paditur. Kjo ka qene ngjarja e regjistruar mesnatën e se enjtes ne Komunën Ana e Malit ne Qarkun e Shkodrës.

Gjate mëngjesit te se premtes, blutë e Shkodrës kane marre informacionin se një një automjet tip Renault është gjetur i djegur në vendin e quajtur Alimetaj, në Oblikë të komunës Ana e Malit në Shkodër. Blutë janë njoftuar për ngjarjen nga banorë të zonës mëngjesin e 27 shkurtit, ndërkohë që automjeti është djegur orëve të mbrëmjes, por vetëm në të gdhirë të ditës së sotme është vërejtur.Policia po verifikon përmes numrit të shasisë se kujt i përket automjeti, i cili ishte pa targa. Nga mënyra si është djegur, blutë hedhin dyshime që makina mund të jetë përdorur për vepra kriminale. Pikërisht ne lidhje me ketë ngjarje, blutë e Shkodrës kane ngritur edhe një grup hetimor për zbardhjen e rrethanave te kësaj ngjarjeve, ku sipas informacioneve.

[iframe width=”100%” height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/Q25lJTxBBqA” frameborder=”0″ allowfullscreen ]