Kryetari i Dhomes se Avokatise Shkoder Anton Kosteri ka reaguar pas miratimit te Amnistise Penale ne Kuvend.

Falenderoj ligjvenesit, për miratimin e ligjit per amnistinë.Çdo i denuar do të perfitoje 1 vit e gjysem denimi.Kjo amnisti vjen se jane mbushur burgjet.Duhet te kishin perfituar te gjithe, edhe ato qe jane denuar nga GJKKO. Perjashtimi nga amnistia behet referuar denimit dhe vepres penale dhe jo asaj cfare perfaqesojne.”

Avokati ka reaguar edhe per aksidentin e ndodhur ne Kelcyre, ku humbi jeten shoferi nga Shkodra dhe 7 emigrante te cilet po i transportonte ilegalisht.

Vepra penale e ndihmes per kalimin e paligjshem te kufirit. Krim shteteror ndaj ketyre personave. Thirrje prokurorise dhe gjykates se larte qe te mbaje qendrim per keto vepra penale, keto vepra penale duhet te ndryshojne. Eshte nje politike e gabuar qe po ndiqet.”

Artikulli paraprak“JA PSE E DONTE BAJRONI KËTË VEND”, DAILY MAIL: SHKONI SHPEJT NË SHQIPËRI, VENDI I MIKPRITJES SË ËMBËL DHE AUTENTIKE
Artikulli tjetërKOSOVA NIS SOT CENSIN E POPULLSISË, LISTA SERBE: SERBËT NUK DO TË MARRIN PJESË NË PROCES