Në prag të natës së Krishtlindjeve, Kryetari i Konferencës Ipeshkvnore të Shqipërisë, Arqipeshkvi i Shkodrës, Imzot Angelo Massafra, përmes mesazhit të tij të përvitshëm, ju uroi të gjithë besimtarëve më shumë dashuri , shpresë dhe paqe.

Në këtë vigjilje , u shpreh Arqipeshkvi Masafra, ftoj besimtaret të lirohen nga konsumizmi dhe çdo gjë tjetër qe humb vlerën e vërtete te kësaj atmosfere festive.Siç dihet festa me e madhe për besimtaret e krishtere ne Shqipëri përkon me 25 vjetorin e lirisë se besimit e cila është një date e shënuar.Arqipeshkvi Massafra nënvizoi se Krishtlindjet e sivjetshme shkojnë ne një linje me vitin e shenjte te mëshirës te dëshiruar nga Papa Françesku .

Artikulli paraprakMBLIDHET KËSHILLI NË M.MADHE, DEBATE MES KËSHILLTARËVE
Artikulli tjetërKRISHTLINDJET ORTODOKSE, AT NIKOLLA PETANI URON BESIMTARËT