PROKURORIA: JO MË  PAK SE DY VJET BURG PËR AGRON CANEN

Gjykata e Sarandes ka dhene sot masen e sigurise “arrest me burg” per 60-vjecarin Agron Cane, me akuzen për abuzim dhe ngacmim seksual dhe ushtrim të ndikimit të paligjshëm
Akuzat ndaj tij u ngriten pas publikimit te nje videoje, ku sekretari I deputetit Koco Kokedhima I kerkonte favore seksuale nje gruaje dhe vajzes se saj te mitur 14-vjecare, ne kembim te nje vendi pune.
Seanca u zhvillua me dyer te mbyllura, dhe gjykata e aprovoi kerkesen e prokurorise, sipas se ciles, Agron Cane rrezikon nga 2 deri ne 11 vjet burg sipas neneve 251-259 te Kodit te Procedures Penale.

 

 

 

 

 

 

Artikulli paraprakKAPEN 5 KAMIONË ME LËNDË DRUSORE
Artikulli tjetërAKADEMIA DO TË ADMINISTROHET NGA “GEA SPORT”