Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje arrestimin e kryebashkiakut të Lushnjës, Fatos Tushen, i cili akuzohet për shperdorim detyre.

Përmes një mesazhi në Twitter, kreu i opozitës theksoi se Tushe u arrestua pas denoncimeve të PD-së.

REAGIMI I BASHËS

Arrestimi i Fatos Tushës pas denoncimeve shumëvjeçare nga PD të bashkëpunimit të tij korruptiv me krimin e organizuar, mund të jetë një fillim i mbarë. Por kjo do të varet nga aftësia, kuarajo dhe pavarësia e drejtësisë për të goditur lidhjet e pushtetit me krimin,

lidhjet e Hakmarrjes për Drejtësi me Tushën, Braçen dhe vetë Ramën, dhe përfitimet e tyre të ndërsjellta në vite të gjata bashkëpunimi.