Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim Ndalohet nje shtetas i shpallur në kërkim

Më datë 24.12.1217, nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkoder në bazë të informacioneve policore, u ndalua shtetasi në kërkim: Drilon Hila, 29 vjeç, banues ne Bushat, Vau Dejës

Ndalimi i tij u bë pasi në bashkëpunim me shtetasit L. S. 29 vjeç, banues në lagjen “Perash” Shkodër dhe A. N. 27 vjeç, kanë vjedhur banesën e shtetasit A. M. 44 vjeç, banues në lagjen “Naim Gjylbegu” Shkodër. Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprën penale të “Vjedhje e kryer në bashkëpunim” parashikuar nga neni 134/25 i Kodit Penal.

Artikulli paraprakVIGJILJA E KRISHTLINDJES; KATOLIKËT, MESHË NË MESNATË, ORTODOKSËT LUTEN SOT
Artikulli tjetërPRESIDENTI URON KRISHTLINDJEN: TË VETMUARVE T’I JAPIM MË SHUMË SHPRESË DHE BESIM