Policia e Beratit ka arrestuar në flagrancë një 43-vjeçar, pasi iu gjetën në banesë 9 kilogramë lëndë narkotike e llojit kanabis.

Policia njofton se është arrestuar shtetasi Behar Merkaj, 43 vjeç, banues në fshatin Osmëzezë, Berat.

“Arrestimi i tij u bë, pasi nga kontrolli i ushtruar përreth banesës së tij iu gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale rreth 9 kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva.”-thuhet në njoftimin e Policisë.

Artikulli paraprakU VRA NGA ISH-BASHKËSHORTI, DOSJA E GJYQTARES HAFIZI KALON NË GJYKATËN E LARTË
Artikulli tjetërGODET NË FYTYRË KOLEGEN, PROCEDOHET PENALISHT