Policia e Shkodres ka vene ne pranga 27 vjecarin, Eduart Docaj, i cili dyshohet si autori i ngjarjes se regjistruar mbremjen e 3 nentorit ne lagjen Danjel Matlia ne qytetin e Shhkodres.

Sipas njoftimit te policise se Shkodres behet me dije se eshte bere Kapja dhe ndalimi i shtetasit Eduart Doçaj u bë, sepse Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Shkoder, me urdherin e datës 04.11.2015, ka urdhëruar ndalimin e tij për veprat penale « Armëmbajtje pa leje » dhe « Kanosje » Për ngjarjen e ndodhur me datë 03.11.2015, ku në lagjën Danjel Matlia, Shkodër, është qëlluar me armë zjarri në drejtim të banesës së shtetasit K.L. nga shtetasi Eduart Doçaj. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprat penale « Armëmbajtje pa leje » dhe « Kanosje » të parashikuara nga nenet 278 e 84 të Kodit Penal.