Nga shërbimet e Sektorit për Narkotrafikët në Drejtorinë e Policisë së Qarkut Shkodër, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit: -Anton Dodani, vjeç 23, banues në Fshatin Naraç, Bashkia Vau-Dejës,Shkodër.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë, pasi në vendin equjtur Mjedë, aksi rrugor Shkodër – Mjedë, gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e policisë në automjetin e tij, Tip Benz, me Targë AA 303 KX, ju gjetën dhe u sekustruan një qese me 18 (tetëmbëdhjetë) doza lendë narkotike e dyshuar si mariuanë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për vepren penale të « Trafikimi i lendëve narkotike », sipas Nenit 283 të Kodit Penal.

Artikulli paraprakRAMA NË “ZËRIN E AMERIKËS” PËR ÇËSHTJEN CEZ
Artikulli tjetërSHQIPËRIA DO TË VAZHDOJË TË JETË NËN MONITORIMIN E KËSHILLIT TË EUROPËS