dhe “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik”.Specialistët e Sektorit të Qarkullimit  Rrugor, në Komisariatin e Policisë   Malësi e Madhe, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit:

 

•Elsamed Metaj 20 vjeç, banues në qytet Koplik Malësi e Madhe.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë sepse në qytet Koplik, u kap duke drejtuar pa leje drejtimi mjetin tip Benz me targe AA 216 BN dhe ka kundërshtuar gjatë kryerjes së detyrës punonjësin e policisë së qarkullimit rrugor.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprën penale “Drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt” dhe “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik” parashikuar nga nenet 291 e 242  i Kodit Penal. 

Artikulli paraprakAKSIDENTI, MAKINA PËRFUNDON NË UJËRAT E LUMIT BUNA
Artikulli tjetërFAJIN E KANE PICAT