MEHMETAJ: TURIZMI, TEKSTILI DHE TELEMARKETINGU DEGËT PRIORITARE
Pas deklarates se djeshme te ministrit veliaj se arsimi profesional do te jete prioritet i qeverise star+ iu drejtua zyres se punes ne shkoder per te kuptuar nese tregu i punes ne shkoder kerkon kontigjent me aftesim professional.

Mehmetaj tregoi per star+ se tregu I punes ne Shkoder percakton disa dege prioritare dhe se arsimi pabarazia gjinore e krijuar per arsimin professional eshte thjesht ceshtje mendesie
Sinkron…
Nderkohe zyra e punesimit ne Shkoder po punon per studimin e tregut te punes ne Shkoder me qellim qe te kete nje plan veprimi konkret per orientimin e gjeneratave te reja drejt degeve te arsimit qe ofrojne mundesi me te medha per integrimin ne tregun e punes.

 

 

 

[iframe width=”300″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/WxG6zgPO2LQ?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakMUNGESA E ROJEVE, PUSHUESIT TË FRIKËSUAR
Artikulli tjetërAKSIDENTI, VDES 34 VJEÇARI