Piktorja e re Arta Rushiti ka hapur ekspozitën e parë personale në Shkodër. Ajo prezantoi disa prej punimeve të saj të para, të cilat I dhanë shtysë që ajo të vazhdonte këtë rrugë drejt artit.

Ndërkohë, Anton Krasniqi, curator I ekspozitës tregon se si e mbështeti këtë ide për hapjen e ekspozitës dhe përzgjedhjen e punimeve.

Ekspozita personale e piktores Arta Rushiti do të vazhdojë të jetë e hapur deri në datën 22 prill për të gjithë ardashësit shkodranë dhe jo vetëm.

Artikulli paraprak“HOSPITAL ONE” VIZITA FALAS PËR QYTETARËT
Artikulli tjetërCEREMONI NË BRUKSEL PËR 15-VJETORIN E ANËTARËSIMIT NË NATO, PELESHI: TË PALËKUNDUR NË …