Një 55-vjeçar është ekzekutuar me armë zjarri mëngjesin e sotëm në Laç. Mësohet se biznesmeni Rakip Roli po lëvizte me makinë në momentin që është qëlluar për vdekje në Sanxhak.

Mësohet se policia ka shkuar menjëherë në vendngjarje ndërsa janë ngritur pika kontrolli për të bërë të mundur kapjen e autorit. Mesohet se në ndihmë të policisë janë nisur edhe dy grupe të FNSH-së.

Rakip Roli ishte biznesmen materialesh ndërtimi.

Artikulli paraprakMË E LARTA NË HISTORI, JAPONIA NDAN 53 MLD DOLLARË PËR USHTRINË
Artikulli tjetërDËBORË DERI NË 1.5 METËR DHE NDËRPRERJE ENERGJIE PREJ 2 DITËSH, SI PARAQITET SITUATA NGA MOTI I KEQ NË QARKUN E SHKODRËS