Atentat në Durrës, plumba ndaj një personi.

Një plagosje me armë zjarri është shënuar pasditen e sotme në lagjen 18 në qytetin e Durrësit. Nga të dhënat e para mësohet se i plagosur ka mbetur Durim Cani, 50 vjeç, banor i Durrësit, bëjnë me dije burime nga policia lokale. Ai është qëlluar me një pushkë sportive në këmbën e djathtë. Ai është transportuar me urgjencë në spital për të marrë ndihmën e parë mjekësore. Raportohet se është jashtë rrezikut për jetën. Deri më tani janë ende të paqarta rrethanat e ngjarjes si dhe autori i plagosjes. Policia e mbërritur në vendngjarje ka nisur hetimet, dhe punën për kapjen e autor

Artikulli paraprakKUKAN KUNDËR BOJKOTIT TË PD: RIKTHEHUNI NË KUVEND
Artikulli tjetërFLECKENSTEIN, SUGJERIM BASHËS: PD MOS TA BOJKOTOJË PARLAMENTIN