Ministri i Brendshëm i Republikës Çeke, Vít Rakušan, dhe policia çeke, përmes deklaratave për shtyp, u shprehën se ka dyshime që David Kozak, 25-vjeçari i cili vrau 14 persona dhe plagosi 25 të tjerë, në Universitetin “Charles” në Pragë të Çekisë,mund të jetë autor edhe i 2 vrasjeve të ndodhura javën e kaluar, në pyllin Klanovicky pranë Pragës.

Të premten e 15 dhjetorit të këtij viti, një burrë dhe foshnja e tij, u gjetën të vrarë pyllin Klanovicky pranë Pragës.

Artikulli paraprakIU HOQ IMUNITETI I DEPUTETIT, BERISHA SULMON RAMËN
Artikulli tjetërMINISTRI I BRENDSHËM I ÇEKISË: NJË NUMËR I MADH ARMËSH JANË GJETUR NË UNIVERSITETIN ‘CHARLES’ NË PRAGË