NDESHJA U TRANSMETUA LIVE NGA “STAR PLUS”. Ekipi i Vllaznise ne Basketboll për meshkuj ka dështuar ne ndeshjen e radhës ne ligen ballkanike teksa ka humbur 52-88 ne nje takim qe ka folur teresisht per skuadrën maqedonase. Ne ketë përballje, kuqeblute nuk kane qene ne nje forme te mire, teksa nuk kane arritur te shenojne asnjë tre pikesh gjate gjithë takimit. Me shume se nje humbje, vllaznia shfaqi disa probleme ne lojen e saj.

Megjtihate duhet thene se skuadra e kozuv ishte e një niveli shume te larte. Për këtë takim ka folur dhe trajneri i Vllaznisë, Bledar Gjeçaj. 

Përsa i përket lojës, Vllaznia ka humbur në periodën e parë, 10-19, në të dyten, 22-44, në të treten 34-63, ndërsa i gjithë takimi është mbyllur 52-88. Megjithatë, pavarësisht humbjes, emocionet e këtij takimi në Ligën Ballkanike,  Star Plus e ka transmetuar livë për të gjithë teleshikuesit. 

 

[iframe width=”300″ height=”510″ src=”//www.youtube.com/embed/qUKKs4Yp6i8″ frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakFERMERËT DYNDEN PRANË SIGURIMEVE
Artikulli tjetër“AUTOCHTHONOUS” MBËRTHEN TREVAT SHQIPTARE