ALIA: KONCERTI DO TË JETË PREMIERË DEDIKUAR FESTAVE TË NËNTORIT.Banda frymore e qytetit te Shkodrës ne bashkëpunim me korin Rozafa Ekspresion po përgatiten intensivisht për premierën e koncertit qe do shfaqet me rastin e 70 vjetorit te çlirimit te Shqipërie dhe festave te nëntorit.

Ky koncert i cili shfaqet për here te pare dhe ka një repertor qe i përshtatet ngjarjeve historike te pavarësisë dhe çlirimit te vendit tone do te shfaqet me date 22 nëntor ne ora 6 ne teatrin Migjeni te Shkodrës.

 

[iframe width=”300″ height=”390″ src=”//www.youtube.com/embed/V74Sg0Xecv4″ frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakKOSOVA SËRISH NË UDHËKRYQ
Artikulli tjetërRAMA NË SERBI, ARRESTOHEN 3 PERSONA