Ish-deputeti i PD-së Bardh Spahia, anë të një video të shpërndarë në “Facebook” shkruan se Rama gënjeu shqiptarët, duke premtuar shëndetësi falas.

Spahia thekson se Rama bën vetëm propagandë, pasi gjithçka ishte mashtrim i madh. Ai shton se vendit i duhet ndryshim.

Postimi i ish-deputetit të PD-së Bardh Spahia:

Edi Rama është një dështim. Në 8 vjet nuk ka mbajtur asnjë premtim. Shëndetësia falas ishte mashtrim.

Qytetarët e dinë se kjo është një qeveri që punon vetëm për vete. Spitalet janë në ditën e tyre më të keqe, pasi për 8 vjet qeveritarët i vodhën paratë për shëndetësinë dhe trefishuan pasurinë e tyre.

Vendit i duhet ndryshimi.

Qytetarët e duan ndryshimin. Me Lulzim Bashën, PD është gati të ndërtojë një të ardhme më të mirë për shqiptarët.