Kreu I PD-se Lulzim Basha ka nje thirrje te vetme per te gjithe demokratet shkodrane, ti bashkohen protestes se 27 janarit. Basha para demokrateve te shkodres ka renditur te gjitha arsyet pse duhet protestuar kunder kesaj qeverie qe po varferon cdo dite shqiptaret.

Basha pas takimit, eshte ndalur edhe me figurat kryesore te parties demokratike te shkodres, me kreun e PD Ramiz Cobaj, deputetet e Shkodres, kryetaren e Bashkise, si dhe figura te tjera te rendesishme te kesaj force politike ku ne qender te vemendjes ka qene organizimi per protesten e 27 janarit