KRYETARI I PD LULZIM BASHA KA ZHVILLUAR NJË TAKIM ME ALEATËT E PD NË SELINË QËNDRORE. PAS TAKIMIT KREU I PD FOLI SHKURT DUKE THËNË SE KRYEMINISTRIT RAMA

I KA DORËZUAR PLATFORMËN PËR ZGJIDHJEN E KRIZËS DHE NËSE SE ZBATON TË HAPË KRAHUN U SHPREH KRYEDEMOKRATI. NË TË NJËJTËN LINJË ISHTE EDHE KRYETARJA E LSI MONIKA KRYEMADHI.