KRYETARI I PD, NGA VAU DEJËSI PARALAJMËRON QEVERINË TË MOS PREKET ASNJË VOTË. Lulzim Basha kryetari I Partise Demokratike, Nga Vau Dejesit, ka ftuar te gjithe qytearet qe te votojne Zef Hilen ne 21 Qershor.

Gjate ketij takimi festiv, Hila para banoreve qe kishin mbushur sheshin Nene Tereza, ka prezantuar disa prej prioriteteve per mandatin 4 vjecar. Basha, ka percjelle nje mesazh te qarte per te gjithe votuesit. Por nga ana tjeter ftoj te gjithe votuesit te zgjedhin numrin 15 dhe Zef Hilen.

Artikulli paraprakRAMA SOT NË SHKODËR, NË MBËSHTETJE TË PROJEKTEVE TË KETI BAZHDARIT
Artikulli tjetërMINISTRI I SHËNDETËSISË INSPEKTON QËNDRËN SHËNDETËSORE NË DOMËN