Kreu i Demokratëve ka bërë një thirrje të fuqishme sot në konventën e FRPD për marshim dhe protestë kundër qeverisë katastrofë sic e quan ai.

Basha në fjalën e tij në Pallatin e Kongreseve tha se përkujton 8 dhjetorin me nderim për të rinjt të rejat që ndryshuan historinë.

Artikulli paraprakBASKET MESHKUJ, VLLAZNIA FITORE E RËNDËSISHME ME TIRANËN
Artikulli tjetërARKIVA E BASHKISË, PROJEKTI DHE SI DO TË JETË NDËRHYRJA