KREU I DEMOKRATËVE I KA KËRKUAR QYTETARËVE QË TË NDËSHKOJNË ME VOTË KËTË QEVERI.

PARTIA DEMOKRATIKE KA PROTESTUAR DITËN E SOTME NË KUKËS KUNDËR QEVERISË DUKE KËRKUAR LARGIMIN E KREUT TË KUVENDIT ILIR META DHE KRYEMINISTRIT EDI RAMA. NË FJALËN E TIJ KREU I PD LULZIM BASHA AKUZOI QEVERINË DHE KONKRETISHT DYSHEN RAMA-META QË SIPAS TIJ PO E ÇOJNË VENDIN DREJT ÇDO DITË E MË SHUMË DREJT GREMINËS.BASHA THEKSOI SE VENDI SOT QEVERISET NGA NJË BANDË, DUKE KËRKUAR QË KUKSIANËT T’I NDËSHKOJNË ME VOTË MË 21 QERSHOR NË ZGJEDHJET VENDORE.