Kryedemokrati Lulzim Basha deklaron se demokratët do të bashkohen më 18 dhjetor për të zgjedhur sërish të ardhmen. Në një postim në “Facebook”, Basha shkruan se ora më e errët është ajo pak përpara agimit dhe e krahason situatën sot me atë të para 31 viteve kur PD u themelua për të ndarë të ardhmen nga e shkuara.

“Ora më e errët është ajo pak përpara agimit. Kështu ishte 31 vite më parë, kur Partia Demokratike e Shqipërisë u themelua për të ndarë të ardhmen nga e shkuara, për të sjellë lirinë, për të rrëzuar kultin e individit dhe për ta ribashkuar Shqipërinë me Perëndimin. Kështu është sot.

Prandaj ditët më të mira i kemi përpara. Demokratët do të bashkohen më #18Dhjetor për të zgjedhur sërish të ardhmen, e me qytetari do ofrojnë modelin e ndryshimit që shqiptarët kërkojnë, për t’i dhënë fund tranzicionit”, shkruan Basha.

 

Artikulli paraprakINDONEZIA GODITET NGA TËRMETI ME MAGNITUDË 7.6! ALARM PËR TSUNAMI, QYTETARËT NË PANIK
Artikulli tjetërNUK DEKRETOI BUXHETIN E VITIT 2022, META: RRIT FONDIT E PPP-VE, NDËRSA ZERO NGRITJE REALE PËR QYTETARËT