RAMA: DUHET TË LUFTOJMË BASHKË NDAJ KËSAJ BETEJE. Diagnostikimi në kohë i kancerit të gjirit, ndihmon edhe në trajtimin më efikas të sëmundjes. Ndaj i gjithë theksi gjatë muajit tetor është vënë në sensibilizimin e grave dhe të gjithë shoqërisë për të kryer kontrollet dhe depistimet.

Ky është mesazhi që ka përcjellë kryeministri Rama gjatë konferencës së dytë ndërkombëtare “Bashkë kundër kancerit të gjirit”.Nga 1 deri në 15 tetor është kryer 85% e ekzaminimeve që janë kryer nga 1 janari deri në 30 shtator keto jane shfirat qe jepen nga institucionet shendetesore ne vend 

 

[iframe width=”300″ height=”510″ src=”//www.youtube.com/embed/T9rQJ7p_1HM?list=UU0aBDfsVqdL53NOE5eMXAUw” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakHANI I HOTIT, SEKUESTROHEN 10 KG MARIJUANË
Artikulli tjetërFUTBOLL FEMRA, DERBI VERIOR NË “LORO BORIÇI”