AMBASADA POLAKE, HAP EKSPOZTITWN E REPORTERIT KAPUSHÇINJSKI. Ekspozita “Rishard Kapushcinjski, Poeti i Reportazhit” prej 4 vitesh udhëton neper bote dhe ndalesa e rradhës ishte ne Shkodër, një organizim i përbashkët i Bashkisë së Shkodrës dhe Ambasadës se Polonisë ne Shqipëri solli ne një ekspozite foto dhe pjese nga vepra e reporterit polak. 

Kapushcinjski ishte nje njeri qe deshironte te eksploronte per kete arsye ai ka punuar si reporter ne shume vende te botes por me se shumti ne Afrike. Ne fotot e tij eshte perhere i pranishem admirimi per njerezit, ai fotografonte cdo njeri qe takonte.

 

[iframe width=”300″ height=”510″ src=”//www.youtube.com/embed/ytlCmy3hZLw?list=UU0aBDfsVqdL53NOE5eMXAUw” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakENERGJIA, AKSIONI KTHEHET NË KUVEND
Artikulli tjetërKQZ E GATSHME PËR ZGJEDHJE NË KOSOVË