Bashkia Vau Dejes, ne bashkepunim me Ojf-te, kane ndermarre nje inisiative sa humane dhe njerëzore, por edhe pergjeshmeri nga institucioni i Bashkise Vau Dejes, ndaj banoreve te saj.

Familjet e varfra ne njesine administrative te Temalit, jane fgurnizuar ne ndihma me ushqime, ne prag te stines se ftohte te dimrit, aq me teper ne keto zona te thella te cilet gjate stines se dimrit behen te veshtira per qarkullimin e banoreve.Jane banoret e zones te cilet shprehin mirenjohjen dhe falenderimin per Bashkine Vau Dejes. Ashtu sic shprehen edhe banoret, keto ndihma jo vetem qe ishin premtuar shpesh here gjate 20 viteve, por nuk kishin mberritur ne destinacion, nderkohe qe sot fale angazhimit te Bashkise Vau Dejes, gjithcka ka nisur te funksionoje dhe ndhimat per familjet ne nevoje jane nje prioritet I kesaj njesie vendore.

Artikulli paraprakNXËNËSIT E SHKOLLËS “PRENK JAKOVA” NJIHEN ME SKENËN
Artikulli tjetërNJE HISTORI SUKSESI, NGA ARBANA HALILI