KUQEBLUTË KALOJNË NJË RIVAL TË DREJTPËRDREJTË. EKIPI  I VLLAZNISE NE BASKETBOLL PËR MESHKUJ KA FITUAR  77-56 NDAJ EKIPIT KAMZA BASKET, NJË PREJ KUNDERSHTAREVE ME TE FORTE NE KETË KAMPIONAT, KUQEBLUTE TE DREJTUAR NGA BLEDAR GJECAJ,  KANE FITUAR PA SHUME VESHTIRESI, DUKE ARRITUR KËSHTU FITOREN E RADHËS DHE MOS PËSUAR ASNJË HUMBJE NE KAMPIONAT.

TASHME EKIPI PERGATITET PER NDESHJEN E KUPËS NE MESJAVE, NDËRSA NE FUNDJAVE DO TE LUAJE NDAJ TIRANES NJË TJETËR KUNDËRSHTAR I DREJTPËRDREJTE. MEGJITHATË, PARAQITJA QE KANE TREGUAR DERI TANI BASKETBOLLISTET SHKODRANE, PREMTON PËR NJË TJETËR TITULL KAMPION

 

 

 

 

Artikulli paraprakSHKODRA, QYTETI SIMBOL I ÇLIRIMIT
Artikulli tjetërSARKOZI NË KRYE TË PARTISË OPOZITARE