Kryetari i Bashkisë Shkodër Benet Beci ka pritur në ambjentet e bashkisë, Kryetarin e Komunës Prishtinë, Përparim Rama, i cili ishte I shoqëruar edhe nga Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë Qemal Minxhozi. Në këtë takim, kryebashkiaku Beci, i ka uruar mirëseardhjen homologut të tij nga Prishtina, duke vlerësuar punën që ai ka bërë por edhe vizionin e tij për qytetin, çasje që i bashkon në rrugën për transformimin e Shkodrës dhe Prishtinës si qytete Evropiane.

Gjatë këtij takimi, kryebashkiaku Beci ka ndarë më zotin Rama, edhe projeket që ai ka për Shkodrën që nisin me hyrjen e qytetit, rrugën e Dukagjinit një pikë lidhesë me Kosovën por diskutuan së bashku edhe shumë projekte që këto dy qytete Shkodra dhe Prishtina të jenë sëbashku në shërbim të banorëve të dy vendeve.

Artikulli paraprakNËNSHKRUHET MARRËVESHJA MES SHQIPËRISË DHE BE-SË PËR OPERACIONET E FRONTEX
Artikulli tjetërOKB: FATKEQËSIA E LIBISË ËSHTË NJË KUJTESË E SFIDËS KLIMATIKE