Politikani, gazetari dhe shkrimtari i njohur Ben Blushi prezantoi në Lezhë librin e tij më të fundit “Komploti”, një roman ngjarjet e të cilit zhvillohen në vitin 2044, kur në Shqipëri është krijuar nja komunitet i madh Afgan dhe popullsia shqiptare është pakësuar.Ky botim nis nga një realitet i thjeshtë shqiptar ku është përfshire dhe Shëngjini thotë autori Ben Blushi.

Teksa folen për romanin “Komploti” të pranishmit në këtë aktivitet vlersuan maksimalisht veprimtarinë letrare të Ben Blushit.

Prezantimi i librit “Komploti” të Ben Blushit në Lezhë bëri bashke shkrimtar, poet, autoritete vendore si dhe shumë qytetar.

Artikulli paraprakSHËNGJINI PO “BLIHET” NGA TË HUAJT
Artikulli tjetërRRUGA E RREZIKSHME, BANORËT APEL INSTITUCIONEVE