BANORËT PRESIN ME ENTUZIAZËM KANDIDATËN E MAZHORANCËS, BESIM TEK FITORJA. Kandidatja e mazhorances Keti Bazhdari ne kuader te turit te takimeve qe po zhvillon ne te gjitha zonat e Bashkise se Re Shkoder, eshte takuar edhe me banore te komunes se Dajcit e konkretisht ne fshatin Mushan .

E shoqeruar nga ministri shendetesise Ilir Beqja dhe mjeku I njohur Astrit Beci, ajo ka marre garancine e te gjitheve per nje fitore te padiskutueshme ne zgjedhjet e 21 Qershorit, duke I dhene drejtimin e duhur Shkodres. Gjate takimit me banore te Dajcit, kandidatja Bazhdari eshte njohur me problematikat qe shqetesojne kete zone, te permbytur disa here gjate viteve te fundit, por nga ana tjeter ajo ka deklaruar se zhvillimi I sektorit te bujqesise eshte ne prioritetin e programit te saj per drejtimin e Bashkise se Shkodres

Artikulli paraprakPARTIA DEMOKRATIKE HEDH POSHTË AKUZAT E PS
Artikulli tjetërEKO MENDJE KËRKESË PARTIVE PËR HEQJEN E FLAMUJVE