Për më shumë se një orë ministri i Brendshëm Saimir Tahiri dhe deputetët demokratë Sali Berisha dhe Edi Paloka kanë replikuar me njëri tjetrin me akuza dhe kundërakuza për lidhje me krimin.

Ish kryeministri Sali Berisha deklaroi se Arben Frroku ndodhet në Tiranë i lirë por se prek njeri sepse “kryebanditi, kryemobi I detyrohet kokë e xhep atij”.

Artikulli paraprakMARTINI: VLLAZNIA E FUNDIT, KEQARDHJE DHE NA DJEG TË GJITHËVE
Artikulli tjetërNË PRAG TË PAVARËSISË…..ME SHKOP FSHESE !