Sali Berisha ne konferencen e perjavshme me gazetaret, ka zbuluar pikën që i lidh me partinë e Lirisë Ilir Metës që është pikërisht për t’i dhënë duart Edi Ramës.

‘Tani, ju përmendet dakordësinë për referendumin.

Jo ka një dakordësi tjetër, për t’i dhënë duart Edi Ramës një minutë e më parë dhe këtu, PD dhe PL, partitë e vërteta opozitare, mbrojtëset e kauzave të gjithë janë bashkë për t’i prerë biletën këtij njeriu i cili është shndërruar në problemin më madhor pas Enver Hoxhës. Ne do bashkëveprojmë një front të përbashkët për shpëtimin e Shqipërisë nga Edi Rama.’-tha Berisha.

Artikulli paraprakINCIDENTI ME RUSËT NË GRAMSH, RAMA: S’U CENUA SIGURIA KOMBËTARE, OBJEKTE TË DEKLASIFIKUARA
Artikulli tjetërARTISTËT E NJOHUR ITALIAN NË SHKODRA JAZZ FESTIVAL