Ish kryeministri Sali Berisha deklaroi se Partia Demokratike që ai drejton do të arrijë që t’i fitojë zgjedhjet vendore të 14 majit, deklaratë që e dha nga Shkodra pas ceremonisë së masakrës së 2 prillit…

Berisha ka një ftesë për çdo demokrat që të bashkohen për zgjedhjet vendore të 14 majit ndërsa deklaroi se çdo votë për PD-në zyrtare të drejtuar nga Alibeaj është votë për Edi Ramën…

Të gjithë ata që mbështesin PD-në zyrtare nuk e kanë merituar besimin tim tha Berisha dhe se sillen si pengje pa asnjë lloj vlere…

Rithemelimi i PD në Shkodër në zgjedhjet vendore të 14 majit kandidon me kryetarin aktual të bashkisë Bardh Spahia i cili përballë ka kandidatin e PS Benet Beci.