Ilir Meta në një deklaratë për mediat shprehet se dhënia e autorizimit për arrestimin e Sali Berishës është pjesë e programit të PS për eliminimin e opozitës. Meta tha se PS po vepron me dy standarde, ndërsa quajti antikushtetuese ndryshimet në rregulloren e Kuvendit që parashikon përjashtim deri në 2 muaj për deputetët që ndezin tymuese në kuvend.

“Kjo është pjesë e një programi për eliminimin e opozitës dhe inskenimin e një opozite fasadë që i bën shërbime këtij regjimi. Pak ditë më parë u ndryshua në mënyrë të njëanshme rregullorja e kuvendit. Akt antikushtetues që synon asgjësimin e opozitarizmit, shkel një sërë të drejtash që i garanton deputetit kushtetuta dhe praktikisht e pezullon deputetin nga detyra. Ndryshimet në ligjin për komisionet hetimore synojnë minimin e trans, llogaridhënien dhe parlamentarizmin”, tha Meta.

Artikulli paraprakSHKODËR, MASHTRONIN QYTETARË PËR TË INVESTUAR NË TREGJE FIKTIVE, NË PRANGA 2 PERSONA
Artikulli tjetër300 KUTI ME ILAÇE DHE 200 ARTIKUJ PA ELEMENTË SIGURIE, ARRESTOHEN PRONARËT E DY DEPOVE FARMACEUTIKE NË LEZHË