Rrëzohet me votat e socialistëve kërkesa për interpelancë e Sali Berishës me kryeministrit Edi Rama, për tenderat sekretë dhe tenderat që sipas kreut të PD i marrin familjarët e kreut të qeverisë.

Interpelanca u lexua nga Albana Vokshi.

Sipas nënkryetares Ermonela Felaj, kjo kërkesë ishte sjellë jashtë afateve. Ndaj socialistët rrëzuan sot me vota kërkesën e Berishës për mbajtjen e interpelancës me Sali Berishën, i cili ndodhet prej 30 qershorit në arrest shtëpie me vendim të GJKKO.

Artikulli paraprakMASAKRA E GËRDECIT, MEDIU KËRKON RIEKSPERTIM TË DËMIT EKONOMIK: EKSPERTËT ISHIN TË PALICENCUAR
Artikulli tjetër“EVROPA LINDI NË NJË PRISHTINË TË LIRË”/ 25-VJETORI I ÇLIRIMIT, VJOSA OSMANI NË KUVEND: HYRJA E NATO-S TREGOI QË BOTA NUK NA HARROI