Ish kryeministri Sali Berisha prezantoi kandidatin e opozitës për Bashkinë Mirditë në zgjedhjet e 14-majit Albert Melyshin.Gjate takimit me demokratet Mirditor, Berisha u shpreh se pritja entuziaste është dëshmi e ndryshimit që do të vijë në zgjedhjet vendore.

Drejtuesja Politike e Partisë Demokratike në Qarkun e Lezhës Jozefina Topalli e shpreh e bindur në fitoren e të tre bashkive të këtij qarku, ndërsa kandidati Albert Mëlyshi tha se Mirdita po kalon momente të vështira dhe ndryshimi me 14 maj është domosdoshmeri.

Në takimin prezantues të kandidatit Albert Mëlyshi ishin të pranishem qindra demokrate, duke dhënë garanci për fitoren e zgjedhjeve të 14-majit në Bashkinë Mirditë.

 

Artikulli paraprakMAMURRAS, BANORËT SËRISH NË PROTESTË
Artikulli tjetërPA RRUGË DHE PA DRITA, LAGJJA NË LEZHË SI FSHAT