Pas disa fitoreve radhazhi, Besëlidhja në basketboll për meshkuj e ndali ritmin në javen e 16 të superliges, duke humbur ndeshjen e luajtur përballë Tiranës me rezultatin 81 me 73.Lezhjanet e Afrim Bilalit arriten të triumfojnë vetem në njëren nga 4 periodat.Ishin Tiranasit të cilët e nisen mire ndeshjen që në fillim, dhe si rrjedhoje e kanë mbyllur perioden e pare të saj në shifrat 21-16.

Kjo epersi ka ardhur duke u thelluar në të dyten që fitohet sërish nga Tirana me rezultatin 23-15 dhe ajo shkon në pushimin e ndeshjes me një epersi pikesh ndaj Besëlidhjes. Për t’u veçuar ishte perioda e tretë, ku Besëlidhja dominoj me shifrat 22 me 10, ndërsa në porioden e katër Tirana fiton sërish me rezultatin 27-20.

Me këtë humbje lezhjanet i dobësojnë pozitat në vendin e parë, por janë sërish të bindur se do të arrijnë të trumfojnë kampionatin pasi kanë njësërë ndeshjesh për të luajtur.

 

Artikulli paraprakPREZANTOHET RESTAURIMI I KISHËS SË REÇIT
Artikulli tjetërBERISHA: TURI MË I ZJARRTË I KARRIERËS SIME POLITIKE