PJETRI: DO TË SYNOJMË MBIJETESËN EDHE KËTË SEZON.
Ada e Velipojës është duke realizuar përgatitjet e fundit për sezonin e ri futbollistik. Presidenti i këtij ekipi Alfred Pjetri në një prononcim për Star Plus ka konfirmuar trajnerin e ri të ekipit Besnik Duli.

Ndër të tjera Pjetri ka folur dhe për anën financiare të ekipit, ku ka folur për bashkëpunimin me Komunën e Velipojës si dhe pritjen e ndonjë sponsorizimi nga disa dontaorë.Po ashtu Pjetri ka theksuar se mund të bashkëpunojë dhe me Vllazninë për afrimin e ndonjë lojtari,  por mbetet në prtije pasi evtë Vllaznia është e shytur në probleme. Në lidhje me objektivat e sezonit, Pjetri qëndron më këmbë në tokë, pasi do të kërkojë vetëm mbijetesen. Tashmë Ada pasi ka v endosur trajnerin e ri, do të ketë edhe disa kohë në dispozicion për të zgjidhur anën financiare dhe plotësimin e grupit për sezonin e ri futbollistik.

[iframe width=”300″ height=”300″ src=”//www.youtube.com/embed/k-1Ttq8G31Y?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakUEFA SHPALL RENDITJEN E KLUBEVE EUROPIANE
Artikulli tjetërSEZONI TURISTIK RRIT FREKUENTIMIN E LOKALEVE